Dragons Dogma Dark Arisen PC Türkçe Yama ÇALIŞMASI-TESTTE

 

Dragon’s Dogma, oyuna daha ilk başladığınızda sizi birden durmak bilmeyen bir aksiyonun içine sürüklüyor. Kim olduğunu bilmediğiniz “savaşçı” sınıfına mensup bir karakteri yönlendiriyorsunuz. Bir elinizde kılıç, bir elinizde kalkan ne olduğunu bilmeden karanlık bir atmosferde kaotik bir yoldan ilerliyorsunuz. Dikkatimi çeken ilk şey görsellerin ve ışıklandırmaların hala ne kadar güzel gözüktüğüydü. 2012’de çıkmasına rağmen PC portu hala görkemli grafiklerle süslüydü. Küçük bir pencerede oynamama rağmen bunu rahatlıkla görebiliyordum. Belli ki sıradan bir PC portu yapmak yerine halihazırda var olan görseller üzerinde biraz makyajlama da yapmışlardı. Zaten böyle de olması gerekiyor. Günümüzde oyun yapımcılarının kolay para kazanmak için kullandıkları bu “zaten olan oyunu yeniden çıkarma” politikası aslında bu şekilde yapılmalı her zaman. Tam olarak aynı oyunu değil de, aynı oyunun yeni nesile uygun halini çıkarmaları gerekiyor. CAPCOM bu görsel makyajlamayı çok güzel kotarmış.

Yolunuzda biraz ilerledikten sonra karakter kontrollerinin ne kadar akıcı ve basit olduğunun farkına varıyorsunuz. Sıradan bir PC portundan da bekleneceği üzere oyun kolu ile oynamak daha kolay olacaktır diye düşünmüştüm fakat klavye/mouse ikilisi ile de çok rahat oynanabiliyor. Hatta neredeyse başarılı bir hack’n slash oyununun kontrollerine sahip bile diyebilirim.

 

YAMADAN TEST AMACIYLA ALINMIŞ RESİMLERİ

GENEL ÇEVİRİ DURUMU: %95

YAMADA Ş ,Ğ VE İ gibi harflerin desteği yoktur. Menü kısmı DDS dosyalarının içinde olduğundan şimdilik bu kısmı eklemedeik çeviriye. Diğer kalan kısımlar çevrilmiştir.

Yamaya sonarasında yeni resimler ekleyeceğiz. Testi bittikten sonra PS3,PS4 ve Nintendo Switch konsolları içinde portunu gerçekleştirmeye çalışacağız.

PROJE YÖNETİCİSİ

ferex28

ÇEVİRMENLER

atakans

Gamer100

Mehmet Uysal

Murat Uysal

ferex28

Bonjour

TOOL VE DESTEK

ferex28

TEST

Emre Kazan

Gamer100

Bonjour

TAVSiYE KONULAR

6 Responses

  1. Facebook Profile photo Yusuf Karaman dedi ki:

    umarım yakın zamanda çıkar

  2. Facebook Profile photo Muzaffer Sağlar dedi ki:

    sonunda yıllardır beklediğimiz yama !!

  3. Facebook Profile photo Melih Burak Yıldız dedi ki:

    Proje hakkında bir güncelleme yada yeni duyuru mevcut mu acaba?

Bir cevap yazın